Osiedle “Wiśniowa Góra”

  • Lokalizacja:
    Wilkszyn
  • Powierzchnia użytkowa:
    10 412 m2
  • Projekt:
    2012

W centrum wsi Wilkszyn dominuje stara zabudowa, pochodząca częściowo z XVIII i XIX wieku. Są to domy średniej wielkości, pokryte dachem dwuspadowym (w niektórych przypadkach z naczółkami).
Projektowana zabudowa naśladuje archetypiczna formę stodoły – czasem pozwalając światłu penetrować wnętrze, dając kontakt z lasem, ogrodem, wiejskimi zabudowaniami w oddali.

Budynki wielorodzinne zaprojektowano jako proste bryły wycięte lub doklejone do prostej kanwy w kolorze grafitowym o kształcie wielkiej stodoły ze stromym dachem . Usytuowanie budynków jest dostosowane do zmiennych rzędnych terenu. Dachy dwuspadowe są pokryte dachówką betonową płaską, ściany wykończone szlachetnymi tynkami w kolorze białym i grafitowych oraz drewnem, loggie pokryte okładziną z płyt włóknowo – cementowych w kontrastowym czerwonym kolorze przełamującym dominującą w osiedlu kolorystykę.
Wszystkie budynki wielorodzinne posiadają garaże podziemne z tarasami typu zielony ogród na dachu. Tarasy na dachu garaży oraz mieszkania z ogródkami przydomowymi mają bezpośredni dostęp do terenów zielonych-rekreacyjnych

Projekt wykonany w biurze ArC2 Fabryka Projektowa.

Podobne Projekty