O mnie

Justyna Kościółek, mgr inż. architekt.

Jestem absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, pracę dyplomową obroniłam w 2006 roku. W latach 2004 – 2012 zdobywałam doświadczenie zawodowe pracując m.in. w pracowni Zaha Hadid Architects w Londynie oraz znanych wrocławskich biurach projektowych.

W 2012 roku zdobyłam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń nr 55/DSOKK/2012, od tego czasu prowadzę własną działalność gospodarczą, wykonując projekty zarówno dla klientów indywidualnych jak i komercyjnych. W zależności od poszczególnych zleceń skład zespołu uzupełniany jest o specjalistów z innych branż.

W projektowaniu stawiam głównie na funkcjonalność, czystość formy, prostotę i staranny dobór wysokich jakościowo materiałów. Lubię rozwiązania nietypowe, korespondujące z otaczającą naturą, często wykorzystujące zabawę światłocieniem i fakturą. Projektuję obiekty o różnej skali: od wnętrz, przez domy mieszkalne i budynki użyteczności publicznej. Staram się spełniać oczekiwania inwestora, jednocześnie uwzględniając aspekt ekonomiczny przyjętych rozwiązań. Do architektury podchodzę
z pasją, co potwierdza udział w wielu warsztatach i szkoleniach.